USŁUGI

ŚWIETLIKI DACHOWE

PERFEKCYJNIE BUDUJEMY MOŻLIWOŚCI

PRODUCENT ŚWIETLIKÓW DACHOWYCH

Nowoczesne rozwiązania projektowe coraz częściej przyczyniają się do większego komfortu korzystania z wielkich obiektów przemysłowych, znacznej poprawy bezpieczeństwa, a także oszczędności finansowych. Świetliki dachowe pełnią szereg istotnych funkcji oraz są bardzo chętnie wykorzystywane przez przedsiębiorstwa wykorzystujące do swojej działalności hale produkcyjne czy magazynowe. W naszej ofercie posiadamy świetliki dachowe kopułkowe, zarówno w wersji tradycyjnej, jak i nowoczesne konstrukcje z otwieraną klapą.

Co to są świetliki dachowe?

Co to są świetliki dachowe?

Świetliki dachowe to rodzaj konstrukcji odpowiedzialnej za doświetlenie wnętrza budynku. Najczęściej wykorzystuje się je w przypadku różnego rodzaju zakładów produkcyjnych, magazynów, hal sportowych oraz pozostałych dużych obiektów przemysłowych. Ze względu na swoją konstrukcję umożliwiają swobodny napływ dziennego światła do wnętrza pomieszczeń, w których konieczny jest odpowiedni poziom jasności. W przypadku wersji otwieranych możliwości ich wykorzystania rozszerzają się i mogą one odgrywać rolę funkcjonalnych wyłazów, a także poprawiać wentylację obiektu.

Rodzaje świetlików dachowych

ŚWIETLIKI TRADYCYJNE

ŚWIETLIKI TRADYCYJNE

Pierwszą opcją do wyboru są tradycyjne świetliki, które są najczęściej spotykane na dachach istniejących zakładów. W tym przypadku konstrukcja jest stosunkowo prosta, a klapa przytwierdzona jest na stałe do podstawy. Są bardzo wytrzymałe i charakteryzują się dobrą odpornością na upływ czasu. Czasem spotyka się świetliki dachowe szklane, chociaż obecnie dużo częściej wykorzystywanym materiałem, który jest dużo lżejszy, a zapewnia doskonałe właściwości przepuszczające, jest tworzywo akrylowe lub poliwęglanowe (które posiada lepsze właściwości, pod kątem wytrzymałości).
KONSTRUKCJE Z OTWARTĄ KLAPĄ

KONSTRUKCJE Z OTWARTĄ KLAPĄ

Drugi typ świetlików dachowych przemysłowych to konstrukcje wyposażone w otwieraną klapę, dzięki czemu pełnią również funkcję wyłazu. Klapa zwiększa znacznie uniwersalność świetlika, ponieważ oprócz standardowego celu, jakim jest doświetlanie pomieszczeń, może on stanowić również element systemu wentylacji lub, gdy zostanie wyposażony w odpowiednie połączenia, działać na zasadzie klapy oddymiającej. Otwierana klapa jest całkowicie szczelna i zabezpieczona przed ewentualnym uszkodzeniem, a jej otwieranie nie sprawia żadnych kłopotów. W przypadku takich świetlików dachowych istnieją dwie możliwości ich uchylania - ręczne oraz elektryczne (w przypadku, gdy zostanie podłączone do instalacji elektrycznej).
ŚWIETLIKI DACHOWE PŁASKIE

ŚWIETLIKI DACHOWE PŁASKIE

Istnieją świetliki dachowe płaskie i kopułkowe. Pierwsze z nich często wykorzystuje się na dachach spadzistych, natomiast drugie na płaskich powierzchniach. Wersje wystające z kopułą są niezwykle popularne i często występują na dachach budynków przemysłowych.

Konstrukcja świetlika

Świetliki dachowe hal przemysłowych oraz pozostałych obiektów charakteryzują się wytrzymałą konstrukcją, której podstawę stanowi zazwyczaj blacha stalowa ocynkowana lub też w niektórych przypadkach, lżejsza blacha aluminiowa. Całość jest ocieplona za pomocą styropianu lub wełny mineralnej, co poprawia właściwości izolacyjne. W niektórych przypadkach stosowany jest również laminat poliestrowy wzmocniony włóknem szklanym. Profile podtrzymujące przezroczyste płyty wykonane są z aluminium lub PVC, natomiast kopuły powstają z tworzywa akrylowego lub poliwęglanu, który jest o wiele bardziej odporny na uszkodzenia mechaniczne.

Zalety świetlików dachowych

Podstawową zaletą świetlików jest oczywiście doprowadzanie do wnętrza dużych obiektów użytkowych dziennego światła. Naturalne doświetlenie stanowi bardzo duży atut z kilku powodów:

  • Stosowanie takiego rozwiązania prowadzi do zmniejszonych kosztów zużycia energii, ponieważ za dnia dany budynek może zostać w pełni oświetlony w naturalny sposób.
  • Korzystanie ze światła słonecznego jest o wiele bardziej przyjazne dla środowiska. W dzisiejszych czasach, kiedy firmy przykładają coraz większą wagę do zmniejszania emisji szkodliwych substancji oraz zużycia energii elektrycznej, stanowi to bardzo duży atut.
  • Jest to bardziej naturalny sposób zwiększenia jasności pomieszczenia. Pomaga to poprawić wygodę pracy i zmniejsza do pewnego stopnia zmęczenie oczu.

PBM - producent świetlików dachowych

Oferujemy budowę systemów doświetlających w nowo powstających budynkach, ale w zakres naszych usług wchodzą również remonty świetlików dachowych. Sprawnie funkcjonujące konstrukcje to podstawa dla wygody i bezpieczeństwa osób znajdujących się w budynku. Wiedząc o tym, dostarczamy produkty najwyższej jakości, które mają wszelkie certyfikaty, atesty oraz dopuszczenia. Oferujemy wyjątkowe świetliki z kopułkami w specjalnej wersji HEATSTOP, które odbijają promienie podczerwone, co znacząco zmniejsza przenikanie ciepła do wewnątrz budynku. Oprócz produkcji i montażu świetlików dachowych oferujemy również profesjonalne doradztwo w zakresie wyboru, rozmieszczenia i obsługi konkretnych modeli. Mając znaczne doświadczenie w branży, potrafimy dopasować strategię do konkretnego Klienta.
Świetliki dachowe - cena

Świetliki dachowe - cena

Cena świetlików dachowych zależy od wyboru ich rodzaju, typu zastosowanego mechanizmu, wolumenu zamówienia, a także specyfiki konkretnego obiektu. Z tego względu ustalamy ją indywidualnie dla każdego Klienta, w oparciu o wytyczne i planowaną strategię. Robimy wszystko, aby dostarczyć najlepszy produkt w atrakcyjnych cenach, a wciąż rosnąca liczba klientów tylko to potwierdza. Oferujemy profesjonalną wycenę w oparciu o przekazane informacje.

Świetliki dachowe Poznań

Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą i do wyboru opcji dopasowanej do swoich potrzeb. Dostarczamy najlepsze świetliki dachowe z poliwęglanu oraz akrylu, które będą spełniać swoją funkcję w stu procentach i umożliwią swobodny napływ światła dziennego do wnętrza obiektów przemysłowych. W razie jakichkolwiek pytań, dotyczących naszej działalności, w tym szczegółowej oferty oraz cennika, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub przez formularz kontaktowy dostępny na naszej stronie internetowej.