USŁUGI

PASMA ŚWIETLNE

PERFEKCYJNIE BUDUJEMY MOŻLIWOŚCI

PRODUCENT PASM ŚWIETLNYCH

Pasma świetlne stanowią jeden z lepszych systemów rozjaśniania powierzchni użytkowych. Dostępne są w bardzo różnych formach, a ostateczny ich kształt oraz wielkość ustalane są indywidualnie. Mogą one pełnić szereg przydatnych funkcji, dlatego są bardzo chętnie stosowane przez firmy posiadające duże obiekty przemysłowe.

Pasma świetlne - co to jest?

Pasma świetlne - co to jest?

Pasma świetlne to montowane na dachach systemy doświetlania powierzchni użytkowych w sposób naturalny. Dzięki nim można znacząco ograniczyć wykorzystanie źródeł światła zasilanych elektrycznie. Najczęściej występują w postaci długich, przezroczystych pasów, które wystają ponad powierzchnię dachów. Mogą być wykorzystywane w bardzo różnych budynkach i halach przemysłowych.

Gdzie sprawdzą się takie konstrukcje?

Świetliki dachowe w postaci pasm świetlnych są najczęściej wykorzystywane w przypadku hal produkcyjnych i magazynowych, centrów logistycznych i spedycyjnych, a także dużych obiektów handlowych. Takie rozwiązania stosuje się na płaskich dachach lub powierzchniach o małym nachyleniu (maksymalnie 10°), które pokryte są papą, membraną lub płytami warstwowymi. Ich rozmieszczenie trzeba dobrać odpowiednio do układu nawierzchni, a także w taki sposób, aby oświetlenie wnętrza było jak najbardziej efektywne.

Nasze pasma oraz świetliki dachowe przemysłowe

Oferujemy zarówno pasma świetlne łukowe, jak i trójkątne. Pierwsze są niższe i posiadają łagodny spadek, natomiast drugie nachylone są pod kątem 30-45°. Niezależnie od typu wszystkie pasma świetlne z naszego asortymentu posiadają wygodnie otwierane klapy, które służą wentylacji wnętrza. Podstawę stanowią mocne blachy stalowe, natomiast szkielet wykonany jest z lżejszych blach aluminiowych. Główny element stanowią wytrzymałe, poliwęglanowe płytki, które doskonale sprawdzają się w profesjonalnych zastosowaniach oraz oferują dobrą przepuszczalność światła. Niezależnie od wyboru modelu świetlika, można oczekiwać, że jego obecność wpłynie na znaczną poprawę oświetlenia obiektu.

Zalety wykorzystywania pasm świetlnych

Pasma świetlne dachowe pozwalają przede wszystkim zaoszczędzić zasoby i pieniądze potrzebne do wykorzystania sztucznego oświetlenia. Dzięki dużej różnorodności można je w pełni dostosować do wymagań konkretnego budynku. W niektórych przypadkach jest to kilka, mniejszych „punktowych” świetlików, a w innych połączone, długie pasma, ciągnące się nieraz przez całą długość budynku. Uniwersalność jest jedną z największych zalet pasm świetlnych. Ze względu na modułowy charakter, mogą mieć tak naprawdę dowolną długość. Wszystko zależy w tym przypadku od potrzeb oraz specyfiki danego budynku. Długie pasma pozwalają dostarczyć wystarczająco dużo światła do rozjaśnienia nawet dużych powierzchni przemysłowych.
Ze względu na wmontowane klapy, pasma świetlne można wykorzystywać również do celów wentylacyjnych. Umożliwiają one dopływ świeżego powietrza, który jest niezwykle istotny dla komfortu pracy w dużych obiektach przemysłowych. W niektórych przypadkach pełnią one również funkcję bezpieczeństwa, w grawitacyjnych systemach oddymiających. Otwarte klapy umożliwiają wydostawanie się ciepła i szkodliwych substancji na zewnątrz. Zamontowanie profesjonalnych pasm świetlnych dachowych to przede wszystkim doskonała inwestycja, która w dłuższej perspektywie całkowicie się opłaca.

Korzystna oferta pasm świetlnych dla Twojej firmy

W naszej firmie wiemy, jak ważne jest indywidualne podejście oraz odpowiednia strategia, dlatego wszystkie nasze działania wykonujemy w oparciu o wytyczne Klienta. Z racji tego, że posiadamy ogromne doświadczenie w branży, oferujemy również pomoc w zakresie doradztwa w wyborze odpowiednich rozwiązań. Pomagamy firmom bez względu na lokalizację – czy to Poznań, Wielkopolska, czy też cały kraj, wykonamy swoją pracę terminowo.

Ceny pasm świetlnych są bardzo konkurencyjne i zależą m.in. od ich wielkości i rodzaju, a ustalamy je osobno dla każdego odbiorcy. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, a w razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt telefoniczny lub skorzystanie z formularza zamieszczonego na stronie internetowej.

Infolinia 24/7 - 518 854 113