USŁUGI

REMONTY ŚWIETLIKÓW DACHOWYCH

PERFEKCYJNIE BUDUJEMY MOŻLIWOŚCI

NAPRAWY
ŚWIETLIKÓW DACHOWYCH

Dachowe świetliki stanowią rozwiązanie bardzo praktyczne i chętnie wykorzystywane zarówno przez firmy prowadzące działalność przemysłową oraz produkcyjną, jak i deweloperów, przedsiębiorstwa mieszczące się w biurach czy osoby prywatne. W starszych budowlach często problemem jest zły stan konstrukcji znajdujących się na dachu. Z tego względu oferujemy profesjonalne remonty świetlików dachowych, które wpłyną na znaczną poprawę właściwości tych instalacji. Nasze realizacje są doceniane przez stale powiększające się grono klientów.

Znaczenie świetlików dachowych

Znaczenie świetlików dachowych

Rola świetlików dachowych rzeczywiście jest nie do przecenienia. Po pierwsze, pomagają w naturalny sposób rozjaśnić wnętrze danego budynku, co zmniejsza stopień wykorzystywania sztucznego oświetlenia (a to ma znaczenie zarówno dla finansów firmy, jak i ochrony środowiska). Po drugie, mogą służyć jako klapy wentylacyjne, jeżeli zostaną wyposażone w siłownik i odpowiedni system otwierania. W niektórych przypadkach świetliki zastępują również wyłazy dachowe, umożliwiając łatwe prace na szczycie budynku. Z tych wszystkich powodów warto zadbać, aby stan świetlików czy pasm świetlnych (które mogą spełniać podobne funkcje) był nienaganny, a w przypadku starych instalacji, zwiększyć ich wydajność poprzez wymianę zastosowanych materiałów.

Nowoczesne dachowe świetliki

W budynkach przemysłowych dawnego typu często montowane były świetliki trójkątne na stalowych belkach. Obecnie takie rozwiązanie jest rzadko stosowane ze względu na znaczący postęp w dziedzinie takich konstrukcji. Dzisiejsze modele różnią się kształtem, ale przede wszystkim obecnością lżejszych i bardziej wytrzymałych materiałów. Trójkątne konstrukcje zastępowane są przez wygięte w łuk pasma świetlne. W miejsce piramidowych świetlików montowane są dziś wersje płaskie lub kopułkowe, a także bardziej uniwersalne wyłazy dachowe. Oferta jest bardzo szeroka, a to sprawia, że coraz więcej firm decyduje się na modernizację posiadanych budowli.

Jak wygląda naprawa świetlika

Najczęściej naprawy wymagają świetliki oraz pasma świetlne wykonane w przestarzałej technologii. Są to z reguły instalacje ze stalowymi belkami oraz szkłem zbrojonym. W takiej sytuacji jedynym możliwym rozwiązaniem jest wymiana wierzchniej warstwy świetlika, a jeżeli podstawa jest niedopasowana lub zwyczajnie zniszczona, konieczny jest kompletny demontaż i wzniesienie nowej konstrukcji.
W niektórych przypadkach do remontu przeznaczone są stosunkowo nowe świetliki dachowe kopułkowe lub świetliki łukowe. Są to przypadki, w których najczęściej okazuje się, że firma montująca nie wywiązała się dobrze ze swoich obowiązków — całość wykonana została niedokładnie lub użyto niskiej jakości materiałów. W takich wypadkach może się okazać, że naprawa będzie wymagać mniejszej ingerencji w konstrukcję lub wyłącznie samą wymianę wadliwych elementów.

Najczęściej występujące problemy ze świetlikami

W kontekście oferty profesjonalnych remontów warto zastanowić się nad pytaniem, jak wygląda konstrukcja świetlików dachowych i co najczęściej ulega zniszczeniu. To pozwoli również ustalić, czy w konkretnym przypadku wystarczy drobne odświeżenie, czy kompleksowy remont. Jakie usterki pojawiają się podczas eksploatacji?
Uszkodzona podstawa, wykonana najczęściej z blachy stalowej lub aluminiowej (w niektórych starszych realizacjach spotkać można również podstawy żelbetowe),
Naruszenie lub osłabienie zewnętrznej warstwy szklanej albo wykonanej z tworzyw sztucznych (obecnie najczęściej płyty poliwęglanowe oraz akrylowe).
Rozszczelnienie i pogorszenie właściwości izolacyjnych,
Uszkodzenie konstrukcji i profili (stalowych lub aluminiowych),

Remonty nie zawsze jednak dotyczą wyłącznie uszkodzonych świetlików czy pasm świetlnych. Ze względu na o wiele lepsze właściwości nowoczesnych instalacji, dobrym rozwiązaniem jest regeneracja lub wymiana dotychczas posiadanych konstrukcji. Nowoczesne świetliki łukowe lub kopułkowe z wierzchnią warstwą z poliwęglanu zamiast szkła i wykorzystujących profile aluminiowe to doskonałe rozwiązanie, którego montaż stanowi swego rodzaju inwestycję. I to inwestycję na lata.

Najlepsze świetliki dachowe z poliwęglanu — oferta PBM

Najlepsze świetliki dachowe z poliwęglanu — oferta PBM

Oferujemy profesjonalne remonty świetlików dachowych różnego rodzaju i przeznaczenia. W miejsce niesprawnych elementów starych świetlików stosujemy nowoczesne profile aluminiowe oraz płyty poliwęglanowe, posiadające o wiele lepsze właściwości niż dawniej używane tafle szkła. Dodatkowo zapewniamy doskonałą izolację i docieplenie świetlików za pomocą styropianu lub wełny mineralnej. Korzystając z usługi, można mieć pewność, że cała konstrukcja zachowa swoje walory przez długie lata użytkowania. Posiadamy duże doświadczenie w branży i potrafimy doradzić w wyborze optymalnego rozwiązania.

Napisz do nas

Zapraszamy gorąco do wyboru najlepszej oferty i skorzystania z usług PBM. Nasze realizacje można bez problemu znaleźć na stronie internetowej, gdzie znajdują się również wszystkie szczegóły dotyczące naszej działalności. Dostarczamy zarówno tradycyjne świetliki, jak i pasma świetlne wyposażone w klapy wentylacyjne czy klapy dymowe dachowe. Ceny uzależnione są od konkretnej realizacji, a w celu uzyskania szczegółów oraz indywidualnej wyceny, zapraszamy do kontaktu za pomocą telefonu lub e-maila.
Infolinia 24/7 - 518 854 113