USŁUGI

ŚWIETLIKI TUNELOWE

PERFEKCYJNIE BUDUJEMY MOŻLIWOŚCI

PRODUCENT ŚWIETLIKÓW TUNELOWYCH

Świetliki oraz wyłazy dachowe stanowią niezwykle popularny sposób doświetlania różnych budynków i pomieszczeń. Standardowe wersje są zazwyczaj wykorzystywane w obiektach przemysłowych. Świetliki dachowe tunelowe to propozycja idealna dla potrzeb domowych. Umożliwiają oświetlenie ciemnych korytarzy i pozostałych pomieszczeń bez okien. Konstrukcje od PBM charakteryzują się bardzo wysoką efektywnością oraz odpornością na uszkodzenia.

Co to są świetliki dachowe tunelowe?

Co to są świetliki dachowe tunelowe?

Świetliki dachowe tunelowe to nowoczesne konstrukcje umożliwiające doświetlanie pomieszczeń, które znajdują się w miejscu, do którego nie dociera wystarczająca ilość światła dziennego. Pozwalają na przekazywanie promieni słonecznych nawet na duże odległości, a wszystko dzięki zastosowaniu specjalnie zaprojektowanego materiału światłonośnego. Z punktu widzenia wnętrza budynku, takie rozwiązanie nie różni się wyglądem od tradycyjnych lamp wpuszczanych w sufit, z tym że tutaj mamy do czynienia z naturalnym, znacznie zdrowszym dla oczu światłem.

Rodzaje świetlików

Świetliki rurowe z rurą giętką

Świetliki rurowe z rurą giętką

Najpopularniejsze wersje świetlików tunelowych to właśnie modele z rurą giętką. Ich charakterystyczna elastyczność umożliwia swobodne dopasowanie do kształtu poddasza oraz ominięcie wszystkich elementów konstrukcyjnych znajdujących się na drodze do miejsca przyłączenia rury. To ogromna zaleta, która pozwala poradzić sobie z naturalnymi ograniczeniami.
Świetliki rurowe z rurą sztywną

Świetliki rurowe z rurą sztywną

Świetliki z rurą sztywną oferują mniejszy zakres manipulacji, niż przy giętkiej wersji, jednak i tutaj można dopasować kształt tunelu do potrzeb danego pomieszczenia. Dzięki regulowanym kolanom w łatwy sposób da się ominąć wszelkie przeszkody i doprowadzić rurę do planowanego pomieszczenia. Ze względu na swoją konstrukcję, są bardziej efektywne od świetlików z rurą giętką.

Zasada działania

Niezależnie od typu świetlika tunelowego, zasada działania jest podobna. Na dachu znajduje się wypukła soczewka, która ma za zadanie skupianie światła dochodzącego do niej z różnych kierunków. Następnie promienie są transportowane specjalną rurą światłonośną wyposażona w silnie przewodzącą światło powierzchnię. Umożliwia ona swobodne odbijanie się promieni oraz ich ostateczne przekazanie do wnętrza pomieszczenia, za pomocą otworu, przypominającego lampę sufitową. Równomierne rozłożenie światła i brak refleksów zapewnia specjalny rozpraszacz. Cały system jest bardzo dobrze izolowany, dzięki czemu nie przekazuje ciepła.

Zalety świetlików dachowych tunelowych

Wykorzystanie światła słonecznego znacznie obniża koszty energii elektrycznej - przez większość czasu pomieszczenie jest jasne, bez konieczności włączania lamp.
Świetliki dachowe tunelowe są niezwykle uniwersalne, ponieważ zazwyczaj montuje się w nich również lampy, żeby za ich pomocą oświetlać pomieszczenie w nocy.
Użytkowanie systemów korzystających z naturalnych źródeł światła przyczynia się do ochrony środowiska, ponieważ znacznie ogranicza się wykorzystanie nieekologicznych rozwiązań.
Świetliki tunelowe dostarczają naturalne światło dzienne, dzięki czemu doskonale sprawdzają się w pomieszczeniach do pracy i nauki - jest to zdrowsze dla oczu i pozwala na efektywną pracę.
Świetliki dachowe tunelowe są dużo bardziej uniwersalne niż tradycyjne modele oświetlające pomieszczenie znajdujące się bezpośrednio pod dachem. Przy wykorzystaniu specjalnie zaprojektowanych rur, można światło dostarczyć do obszarów bez okien, które nie mają bezpośredniego dostępu do ścian zewnętrznych oraz powierzchni dachu.

Gdzie stosować świetliki tunelowe?

Świetliki tunelowe najczęściej wykorzystuje się w domach jednorodzinnych oraz biurach. W takich miejscach często występują pomieszczenia, które bez względu na porę dnia muszą być oświetlane, ponieważ nie mają dostępu do okna. Dużą zaletą takich świetlików jest fakt, że mogą być stosowane zarówno na płaskim dachu, jak i na powierzchni pochyłej - nie ma więc problemu, aby zamontować je w domu z poddaszem. Ze względu na fakt, że świetliki tunelowe zapewniają naturalne promienie słoneczne, są one coraz chętniej wykorzystywane w przestrzeniach służbowych, a nawet klasach lekcyjnych.
Świetliki dachowe tunelowe - cena

Świetliki dachowe tunelowe - cena

Cennik ustalany jest indywidualnie w oparciu o zamówienie konkretnego Klienta. Nasi specjaliści oceniają zakres koniecznych do wykonania prac oraz wymagane materiały i na tej podstawie formułowana jest ostateczna oferta. Jeżeli chcesz się dowiedzieć, ile kosztują świetliki dachowe tunelowe, zadzwoń do nas, a wspólnie ustalimy wszystkie najważniejsze kwestie.

Świetliki dachowe od PBM

Oferujemy wyjątkowe świetliki dachowe tunelowe, które można zamontować na pokryciu dachowym dowolnego rodzaju. Wszystkie nasze produkty posiadają obowiązkowe certyfikaty, atesty oraz dopuszczenia i spełniają normy bezpieczeństwa. Z tego powodu można mieć pewność, że konstrukcja sprawdzi się doskonale i będzie służyć przez długi czas. W razie jakichkolwiek pytań zapraszamy do kontaktu. Chętnie rozwiejemy wątpliwości i doradzimy w wyborze najlepszego rozwiązania.
Infolinia 24/7 - 518 854 113