USŁUGI

KLAPY DYMOWE

PERFEKCYJNIE BUDUJEMY MOŻLIWOŚCI

PRODUCENT KLAP DYMOWYCH

Wchodzące w skład systemów przeciwpożarowych klapy dymowe to rozwiązanie bardzo ważne dla zapewnienia bezpieczeństwa w miejscu pracy. Większość budynków przemysłowych musi zapewnić działanie odpowiednich instalacji zgodnie z polskim prawem. Klapy dymowe współpracują z grawitacyjnymi systemami zapobiegającymi gromadzeniu się szkodliwych substancji w jednym miejscu.

Co to są klapy dymowe?

Co to są klapy dymowe?

Klapy dymowe to rodzaj systemów dachowych, których głównym celem jest wentylacja pomieszczeń przemysłowych w sytuacji zagrożenia spowodowanego pożarem oraz innym rodzajem awarii, prowadzącej do ulatniania się szkodliwych dla zdrowia substancji. Współpracują z pozostałymi systemami, a od ich sprawnego działania może zależeć bezpieczeństwo pracowników. Oprócz tego, dzięki przepuszczającej powierzchni, pomagają również w doświetlaniu wnętrza budynków, pełniąc funkcję świetlików dachowych.

Jak działają klapy dymowe?

Klapy dymowe dachowe są na ogół połączone z centrami sterowania systemów oddymiających, montowanych w dużych obiektach fabrycznych, magazynowych i pozostałych. Mogą być uruchamiane ręcznie, specjalnymi przyciskami bezpieczeństwa, ale dużą ich zaletą jest możliwość automatycznego sterowania. W przypadku wystąpienia zagrożenia, kiedy czujniki dymu wyłapią niebezpieczne stężenie niepożądanych substancji, system oddymiania się uruchamia. To powoduje start procedury bezpieczeństwa, na co składa się również automatyczne otwieranie się klap dymowych. Takie rozwiązanie Pozwala na usunięcie możliwie jak największej ilości szkodliwego dla zdrowia dymu i umożliwia ewakuację osobom znajdującym się w tym czasie w środku.

Kiedy stosować klapy dymowe?

Klapy dymowe wykorzystywane są w grawitacyjnych systemach oddymiania. W odróżnieniu od pozostałych systemów wentylacyjnych to rozwiązanie opiera się na wykorzystaniu fizycznych właściwości gorących gazów, które unoszą się i, jeżeli w dachu umieszczone są otwarte klapy, wydostają się na zewnątrz, pozostawiając pomieszczenie. W niektórych budynkach stosowanie systemów oddymiających to obowiązek. Wówczas klapy dymowe stanowią bardzo efektywne i niedrogie w użytkowaniu rozwiązanie.

Zalety klap dymowych dachowych

Zabezpieczenie budynku przed działaniem wysokich temperatur związanych z pożarem lub awarią innego rodzaju
Szybkie usunięcie szkodliwego dymu i czadu, który może zagrażać osobom znajdującym się w obiekcie
Zaletą klap dymowych jest również możliwość uruchamiania
ręcznego oraz automatycznego
Funkcja doświetlania pomieszczeń przemysłowych - pozwala zmniejszyć zużycie prądu

W jakich miejscach stosuje się okna dymowe?

Często pojawiające się pytanie brzmi: Gdzie stosować klapy dymowe? W jakich budynkach będą prawidłowo pełnić swoją funkcję, a także jakie dany obiekt musi posiadać właściwości, aby można było poprawnie zamontować klapę i połączyć ją z automatycznym systemem? Należy zacząć od tego, że najczęściej stosuje się klapy dymowe do hali produkcyjnej, magazynowej, a także innych dużych obiektów o przeznaczeniu przemysłowym, w których istnieć muszą zaawansowane systemy bezpieczeństwa pomagające w ochronie zdrowia pracowników.

Ogólnie rzecz biorąc, klapy dymowe montuje się na dachach płaskich lub o nachyleniu maksymalnym 10°. Ze względu na to nie nadają się do wszystkich typów budynków. Oprócz wymienionych typów konstrukcji, w pewnych przypadkach mogą być również stosowane jako element systemów oddymiających w klatkach schodowych. Najlepiej sprawdzają się jednak w dużych obiektach, narażonych na ryzyko pożaru z racji prowadzonej w nich działalności.

Klapy oddymiające - ceny

Klapy oddymiające - ceny

Cena klap dymowych z naszej oferty zależy od różnych czynników, m.in. rodzaju zamawianych klap, ich ilości, a także ogólnej charakterystyki obiektu i zamówienia. Z tego względu wszystkie szczegóły ustalamy indywidualnie. Staramy się dopasować ofertę do specyficznych wymagań klienta, dlatego każda współpraca przebiega inaczej i oparta jest o wymagania o potrzeby odbiorców. Jeżeli chcesz poznać szczegóły lub interesuje Cię indywidualna wycena, skontaktuj się z nami telefonicznie lub przez formularz kontaktowy. Dbamy o to, żeby oferować klapy oddymiające w cenach wyróżniających się na rynku, dlatego zachęcamy do szczegółowego zapoznania się z naszą ofertą.

PBM - producent klap dymowych najwyższej jakości

Nasze systemy oddymiania posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, dlatego możesz mieć pewność, że będą dostosowane do najnowszych norm i wymagań prawnych. Przykładamy dużą wagę do projektowania i produkcji wszystkich elementów, dlatego nasze rozwiązania są trwałe i niezawodne. Co ważne, nie zajmujemy się jedynie produkcją takich elementów - nasze działanie jest kompleksowe i obejmuje również ich montaż. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, oferujemy również remont istniejących systemów.
Infolinia 24/7 - 518 854 113