USŁUGI

WYŁAZY DACHOWE

PERFEKCYJNIE BUDUJEMY MOŻLIWOŚCI

PRODUCENT WYŁAZÓW DACHOWYCH

Wyłazy dachowe to niezwykle praktyczne rozwiązanie służące do bezpiecznego wychodzenia na dach w budynkach przemysłowych, ale także domach jednorodzinnych. Ze względu na swoje walory praktyczne jest to coraz częściej stosowane rozwiązanie. W PBM oferujemy szeroki zakres usług - dostarczamy wszystkie niezbędne materiały, a także montujemy wyłazy na wskazanych obiektach. Mamy duże doświadczenie w branży i dobrze wiemy, które rozwiązania sprawdzają się w praktyce.

Wyłazy dachowe - producent PBM

Wyłazy dachowe - producent PBM

Oferujemy produkcję, montaż, a także remont istniejących systemów dachowych, w których skład wchodzą również praktyczne wyłazy. Działamy kompleksowo, dlatego możesz liczyć na profesjonalne doradztwo z zakresu doboru modeli i materiałów, a także pomoc w ustaleniu optymalnej strategii postępowania. Zapewniamy obsługę gwarancyjną i konserwację wykonywanych systemów.

Cechy oferowanych przez nas wyłazów dachowych

Wyłazy dachowe oferują przede wszystkim ogromną wygodę i bardzo dużo różnych możliwości. Przede wszystkim:
ułatwiają wszelkie prace wykonywane na dachu, takie jak naprawy powierzchni, konserwację poszczególnych elementów czy usługi kominiarskie,
będąc wyposażonym w przezroczystą powierzchnię, okno wyłazowe pomaga w doświetleniu pomieszczenia z naturalnym światłem, co sprawia, że można w łatwy sposób zmniejszyć zużycie energii,
pomagają w odpowiedniej wentylacji obiektu, ponieważ można ustawić je w pozycji uchylonej i wykorzystywać jako okna,
mogą stanowić zabezpieczenie przed skutkami pożaru, pełniąc funkcję klapy oddymiającej,
montaż wyłazu dachowego jest nieskomplikowany i stosunkowo łatwy do przeprowadzenia.

Rodzaje wyłazów dachowych

Wyłazy dachowe do dachów płaskich

Wyłazy dachowe do dachów płaskich

Wyłazy do dachów płaskich wystają ponad powierzchnię dachu i przypominają swoją budową świetliki. Często zresztą stanowią połączenie kilku elementów i oprócz możliwości wyjścia na dach pozwalają na wpuszczenie światła dziennego do środka obiektu, a także wentylację pomieszczenia. Wyłazy dachowe są najczęściej połączone od wewnątrz z drabinką, aby ułatwić wychodzenie.
Wyłazy dachowe do dachów skośnych

Wyłazy dachowe do dachów skośnych

Wyłazy dachowe są montowane często w domach jednorodzinnych oraz innych budynkach posiadających skośne dachy. Wtedy przypominają one bardziej okna dachowe. Kiedy połączy się ich obecność z montażem specjalnych stopni dachowych, można znacznie ułatwić sobie wszelkie prace dokonywane na jego powierzchni. Właz na dach może być w tym przypadku zamiast okna i poszerza jego funkcjonalność o dodatkowy aspekt.
Klapa dymowa z funkcją wyłazu dachowego

Klapa dymowa z funkcją wyłazu dachowego

Rozwijając powyższą myśl, warto wskazać na właściwości przeciwpożarowe wyłazów. Montując w takim urządzeniu automatyczne siłowniki, można zintegrować je z ogólnym systemem istniejącym w obiekcie. Wówczas, kiedy wystąpi zagrożenie pożarowe i uruchomią się czujniki, klapa zostanie otwarta, ułatwiając tym samym wydostawanie się dymu i innych szkodliwych gazów na zewnątrz. Można również dokonać tej czynności ręcznie. Systemy grawitacyjne są bardzo dobrym sposobem na zmniejszanie ryzyka spowodowanego zagrożeniem pożarowym.

Wyłaz dachowy wymiary i jakość

Wszystkie produkty z naszej oferty, w tym praktyczny wyłaz dachowy, projektujemy i wykonujemy z dbałością o każdy szczegół. Robimy wszystko, by ostateczny efekt zadowolił nawet najbardziej wymagających klientów. Nasze produkty spełniają normy budowlane, dlatego można je bez przeszkód wykorzystywać zarówno w przypadku budynków prywatnych, jak i obiektów użyteczności publicznej. Oprócz tego posiadamy certyfikaty bezpieczeństwa, atesty i dopuszczenia. Można mieć pewność, że nasze wyłazy dachowe sprawdza się w praktyce i będą prawidłowo funkcjonować przez długie lata użytkowania.

Konstrukcja wyłazów dachowych

Wyłazy dachowe w ofercie PBM są konstruowane w taki sposób, aby były jak najbardziej wytrzymałe oraz posiadały dobre właściwości izolacyjne. Ich konstrukcja składa się z:

  • podstawy wykonanej z blachy ocynkowanej lub laminatu z dodatkiem wytrzymałego włókna szklanego
  • segmentu uchylnego, na który składa się ramka z profili PVC lub aluminiowych, która podtrzymuje płyty z akrylu lub poliwęglanu, który jest odporniejszy na uszkodzenia mechaniczne i oddziaływanie zewnętrzne
  • mechanizmu otwierającego, który tworzą sprężyny gazowe

Ponadto, nasze produkty charakteryzują się bardzo dobrą termoizolacyjnością, przez co sprawdzą się doskonale jako wyłazy dachowe do pomieszczeń ogrzewanych. Wyłaz dachowy ocieplany nie będzie powodował znacznej utraty ciepła, pozwoli zaoszczędzić na kosztach ogrzewania. Wyłaz dachowy nie będzie powodował znacznej utraty ciepła, pozwalając jednocześnie zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu. W niektórych przypadkach, zwłaszcza w zastosowaniach przemysłowych, koniecznym rozwiązaniem jest wyłaz dachowy otwierany od zewnątrz. Produkt tego typu również można znaleźć w naszej ofercie.

Wyłazy dachowe - cena

Wyłazy dachowe - cena

Cena ostatecznej usługi zależy od specyfiki zamówienia, dlatego zachęcamy do kontaktu telefonicznego lub poprzez formularz internetowy. Wspólnie przeanalizujemy wszystkie kluczowe punkty, sporządzimy profesjonalną wycenę i opracujemy strategię działania. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą i zadawania pytań z nią związanych. Nasi specjaliści chętnie rozwieją wszelkie wątpliwości.

PBM Poznań - producent trwałych klap dymowych

Nasze systemy oddymiania posiadają wszystkie niezbędne certyfikaty, dlatego możesz mieć pewność, że będą dostosowane do najnowszych norm i wymagań prawnych. Przykładamy dużą wagę do projektowania i produkcji wszystkich elementów, dlatego nasze rozwiązania są trwałe i niezawodne. Co ważne, nie zajmujemy się jedynie produkcją takich elementów - nasze działanie jest kompleksowe i obejmuje również ich montaż. Jeżeli zajdzie taka potrzeba, oferujemy również remont istniejących systemów.
Infolinia 24/7 - 518 854 113