USŁUGI

OKNA ODDYMIAJĄCE

PERFEKCYJNIE BUDUJEMY MOŻLIWOŚCI

OKNA
ODDYMIAJĄCE
DACHOWE

Okna oddymiające to bardzo ważne elementy systemów bezpieczeństwa montowanych w budynkach użyteczności publicznej oraz prywatnych obiektach zaprojektowanych do przebywania w nich znacznej grupy ludzi. Ze względu na swoją mocną i nieskomplikowaną konstrukcję, stanowią niezwykle popularne rozwiązanie, które znacznie ogranicza ryzyko wystąpienia niepożądanych skutków awarii. W naszej ofercie można znaleźć bardzo trwałe oddymiające okna, które przede wszystkim charakteryzują się sprawnym działaniem.

Okna oddymiające - element grawitacyjnych systemów oddymiania

Okna oddymiające - element grawitacyjnych systemów oddymiania

Grawitacyjne systemy oddymiania to bardzo efektywne rozwiązanie, które wykorzystuje zjawisko konwekcji, dzięki któremu gorący dym unosi się do góry. Główne elementy takiego systemu stanowią: klapa lub okno napowietrzające, elektryczny system odpowiedzialny za uruchamianie systemu oraz klapa lub okno oddymiające. Taka konstrukcja sprawia, że znaczna część szkodliwych substancji podczas wystąpienia zagrożenia wydostaje się na zewnątrz, przez co możliwa jest sprawna ewakuacja osób znajdujących się w newralgicznym obszarze.

Jak działają okna oddymiające?

Okna oddymiające połączone są ze specjalnie zaprojektowaną instalacją, która uruchamia mechanizm albo po wciśnięciu przycisku bezpieczeństwa, albo po automatycznym wyzwoleniu, przy wykorzystaniu czujników dymu. Wówczas wszystkie uruchomione elementy przechodzą do stanu przewidzianego w sytuacji wystąpienia zagrożenia. Okna oddymiające są automatycznie uchylane, pozwalając tym samym na wentylację danego pomieszczenia.

Zalety takiego rozwiązania

Uruchamiają się wtedy, gdy system wykryje zagrożenie, ale mogą być także wyzwolone ręcznie.
Mogą pełnić funkcję tradycyjnych okien, wietrzących i doświetlających pomieszczenie.
Zapewniają duży poziom bezpieczeństwa, ułatwiając ewakuację.
Okna wyposażone są w wytrzymałe siłowniki, za pomocą których można zdalnie decydować o ich ustawieniu.

Gdzie montuje się okna oddymiające?

Okna oddymiające montuje się na ogół w dużych obiektach użytkowych, ale także na klatkach schodowych czy innych budynkach, takie jak biura, gdzie na ogół przebywa dużo ludzi i niezbędne są sprawne systemy zabezpieczające przed skutkami ewentualnego pożaru. W powyżej wskazanych miejscach (ale nie tylko), okna oddymiające i grawitacyjne systemy przeciwpożarowe montuje się chętnie, ze względu na ich skuteczność i nieskomplikowaną konstrukcję. Ze względu na swoje zalety są też wykorzystywane w obiektach przemysłowych. W wielkich halach najczęściej stosuje się oddymiające klapy.

Najważniejsze jest bezpieczeństwo.

Okna oddymiające to niezwykle istotny element systemów bezpieczeństwa. W przypadku wystąpienia pożaru sama temperatura i zagrożenie związane z ogniem nie jest głównym czynnikiem ryzyka. Największym problemem osób znajdujących się w budynku jest dym, utrudniający widoczność, a do tego zawierający duże stężenie dwutlenku węgla. Kolejną substancją, która zagraża zdrowiu, jest czad, czyli tlenek węgla. Kiedy zawartość szkodliwych substancji zbliża się do granicy ryzyka, pierwszą i najważniejszą kwestią jest wentylacja i umożliwienie wydostawania się tych gazów na zewnątrz.
Okna oddymiające - cena dopasowana do Klienta

Okna oddymiające - cena dopasowana do Klienta

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty. W jej ramach produkujemy, dostarczamy i montujemy elementy systemów oddymiania, w tym również oddymiające okna. Zapewniamy wsparcie na każdym etapie wykonania projektu, a także gwarantujemy serwis i obsługę gwarancyjną. Ceny okien oddymiających mogą różnić się, ze względu na ich rodzaj czy specyfikę całego zamówienia, dlatego wszystkie szczegóły dotyczące oferty ustalamy telefonicznie. Możesz również napisać do nas za pomocą formularza kontaktowego, dostępnego na stronie internetowej. Z chęcią odpowiemy na wszystkie pytania i wątpliwości.

Dlaczego warto wybrać okna oddymiające od PBM?

Oferujemy naszym klientom wyjątkowe okna oddymiające ścienne i dachowe, które sprawdzą się podczas wszelkich niebezpiecznych sytuacji związanych z wystąpieniem pożaru lub ulatnianiem się szkodliwych substancji. Przykładamy ogromną wagę do jakości produktów. Wszystko po to, żeby spełniały one swoją funkcję w stu procentach oraz były niezawodne. Okna oddymiające z oferty OBM posiadają wszystkie niezbędne atesty i dopuszczenia, a także są w pełni zgodne z normami bezpieczeństwa przewidzianymi w polskim prawie. W naszym asortymencie znajdują się między innymi okna oddymiające aluminiowe, które charakteryzują się wysoką wytrzymałością i odpornością na upływ czasu.
Infolinia 24/7 - 518 854 113